Віділення анестезіології для надання допомоги хворим з цереброваскулярною патологією (віддідлення нейрореанімації)

У зв’язку зі збільшенням випадків захворювань та в цілому з метою покращення якості надання медичної допомоги пацієнтам цереброваскулярною патологією (ішемічний та геморагічний інсульти, черепно – мозкові травми, кили міжхребцевих дисків, травматичні пошкодження голови та хребта, бічний аміотрофічний склероз, міастенія та інші аутоімунні захворювання ЦНС) було ініційовано відкриття першого в Україні спеціалізованого відділення інтенсивної терапії пацієнтам з цереброваскулярною патологією. Дана ініціатива була успішно підтримана Департаментом організації та розвитку медичної допомоги населенню МОЗ України, та Асоціацією анестезіологів України на чолі з Головним анестезіологом при МОЗ, Президентом Асоціації анестезіологів України, зав. кафедрою анестезіології та інтенсивної терапії НМУ ім.О.О. Богомольця д.н.м. професором Глумчером Феліксом Семеновичем. Відкриття спеціалізованого відділення інтенсивної терапії пацієнтів з цереброваскулярною патологією було величезним кроком вперед, випередивши провідні країни світу навіть США, де перші спеціалізовані відділення для пацієнтів з нейропатологією почали з’являтися після 2010 року. Основною метою нашого відділення є надання якісної, висококваліфікованої, цілодобової, швидкої медичної допомоги в повному обсязі всім групам населення з цереброваскувярною патологією.

Нейрореанімаційне відділення було відкрито у березні 2005 року.

У відділенні розгорнуто 9 ліжок, з них 6 – неврологічні, 3- нейрохірургічні.

Відділення працює в ургентному режимі цілодобово, без вихідних і святкових днів. Довгий час являлося флагманом новітніх технологій лікування цереброваскулярних патологій.

Це спеціалізоване відділення для надання невідкладної та планової інтенсивної медичної допомоги хворим з нейропатологією, зокрема з гострими порушеннями мозкового кровообігу (цереброваскулярна патологія) та з важкими травмами головного мозку та спинного мозку, периферичної нервової системи.

image

Очолює відділення з першого дня досвідчений лікар-анестезіолог-реаніматолог вищої кваліфікації Барилик Ігор Іванович.

Відділення тісно співпрацює з неврологічним та нейрохірургічним відділенням. Ці три відділення об’єднані в єдиний нейросудинний центр і центр хірургії хребта та спинного мозку.

Відділення має усю необхідну апаратуру, у т.ч. сучасні апарати штучного дихання, монітори спостереження за станом хворого, електровідсмоктувачі тощо.

Постійно впроваджуються новітні медичні технології діагностики та лікування, у т.ч. і еферентні методи.

Лікарі відділення постійно підвищують свій кваліфікаційний рівень, навчаються на тематичних курсах, беруть активну участь у наукових конференціях, з’їздах, конгресах, симпозіумах, у т.ч. і за кордоном.

До штату відділення входять 16 медичних сестер з різними кваліфікаційними категоріями та 8 молодших медичних сестер по догляду за хворими. У відділенні відмічається досить стабільний кадровий потенціал незважаючи на специфіку умов праці, про що свідчить майже повна відсутність вільних вакансій. Значний відсоток середнього медичного персоналу навчається у закладах вищої медичної освіти, а молодший медичний персонал – у закладах середньої медичної освіти.

Лікарі відділення

Барилик Ігор Іванович – завідуючий відділенням, лікар-анестезіолог
(1989, Чернівецький медінститут, вища категорія)

Діхтяр Сергій Олексійович - лікар-анестезіолог
(2010, ДОЗ ЧОДА, друга категорія)

Колбасенко Євгеній Володимирович - лікар-анестезіолог
(2014, Вінницький державний медичний інститут, перша категорія)

Моторний Темур Сергійович - лікар- анестезіолог
(2013, Національна медична академія імені П.Л. Шупика, перша категорія)

Яременко-Стрічко Ольга Андріївна - лікар-анестезіолог
(2006, Донецький держмедуніверситет, перша категорія)

Юрченко Тетяна Олександрівна - лікар-анестезіолог
(1999, Дніпропетровська медична академія, вища категорія)

Забашта Тарас Юрійович - лікар-анестезіолог
(2017, Харківський національний університет В. Казаріна, друга категорія)

Новина

pix

23 червня 2021р. Відкрито нове відділення екстреної медичної допомоги у Третій міській лікарні. – Життя і здоров’я – найдорожче, що у нас є... Приємно, що сьогодні ми разом – зусиллями усіх рівнів влади – покращуємо матеріально-технічну базу закладів охорони здоров’я і створюємо комфортні умови для наших громадян. Читати далі...

Контакти

Відділення знаходиться на 2 поверсі головного 7-ми поверхового корпусу.

hospital3@ukr.net

(0472) 64-82-60

Адреса: 18028, Україна, м. Черкаси, вул. Самійла Кішки, 210