Рада медичних сестер
Сестринський персонал складає майже половину всього штату лікарні і серйозно впливає на якість надання медичної допомоги. Формує єдину політику сестринської справи у лікарні Рада медичних сестер, яка має за мету створення умов для професійного зростання і розвитку лідерських якостей у керівників середньої ланки, вдосконалення сестринської практики і системи безперервної освіти.
Рада медсестер виконує функції з контролю, підвищення професійного рівня медперсоналу, обміну досвідом, організації робочих місць тощо.
Головне завдання Ради медичних сестер - спрямовувати та контролювати діяльність середнього та молодшого медперсоналу, сприяти підвищенню кваліфікації і престижу професії медсестри, поліпшенню культури і якості надання медичної допомоги, впровадженню стандартів та алгоритмів сестринського догляду, пошуку нових форм і методів організації роботи, дотримуватись правил медичної етики і деонтології.
У складі Ради 21 особа - усі старші медсестри відділень стаціонару і травмпункту (у т.ч. два старших фельдшера). Керує і координує роботу Ради голова – головна медична сестра вищої категорії, бакалавр Левченко Тамара Іванівна, заступником є дублер головної медсестри.
У штаті лікарні на кінець 2013 року працювало 377 молодших спеціалістів з медичною освітою, з них атестовані - 223 ( 59,1% ), молодих спеціалістів – 124. Диплом бакалавра мали 24 середніх медпрацівника і ще 21 навчаються на бакалавраті. Дві медичні сестри мають повну вищу освіту (з менеджменту). Атестовані на вищу категорію 138 медсестер, на І категорію – 41, на ІІ категорію -44.
Головна медсестра Левченко Т.І. (бакалавр) та старша медсестра оперблоку Тихопій Т.С. є викладачами Черкаського медичного коледжу.
У складі Ради сформовано 6 секторів: організації праці та комплексної роботи з середнім медперсоналом, з контролю якості сестринської медичної допомоги, сектор інфекційного контролю, навчально-виховної роботи та безперервного підвищення кваліфікації, дієтичного харчування, культури лікарняного побуту та санітарної освіти.
Функціонують секції навчання: старших медсестер та їх резерву, операційних та перев’язочних медсестер, процедурних, палатних медсестер, молодих спеціалістів, сестер-господинь та їх резерву, молодших медсестер з догляду за хворими та буфетниць. Заняття проводяться згідно затвердженого плану щомісяця.
У центрі уваги Ради питання дотримання алгоритмів передопераційної підготовки та післяопераційного догляду пацієнтів, спрямування зусиль на покращення лікувально-діагностичного процесу та організацію роботи медперсоналу, формування навичок здорового способу життя.
Головною медичною сестрою та Радою розроблено і затверджено комісією з інфекційного контролю алгоритми: безпечних дій та правил сестринського догляду; дій медперсоналу у вогнищі анаеробної інфекції; проведення очищення і стерилізації наркозно-дихальної апаратури та гнучких ендоскопів.
Розроблено інструкції з техніки безпеки при виконанні професійних обов’язків для медичних сестер, фельдшерів-лаборантів та для молодшого медперсоналу.
Розроблено і затверджено стандарти вимог до процедурних , маніпуляційних та фізіотерапевтичних кабінетів.
З початку 2010 року впроваджуються сервісна підтримка тяжкохворих та «Листок сестринського догляду».
В лікарні відпрацьована і впроваджена система контролю якості роботи молодших медичних спеціалістів.
Щомісяця, згідно плану, відбуваються медсестринські та сумісні лікарсько-медсестринські конференції з актуальних медичних питань, на яких, зокрема, проводяться інформаційні та тематичні огляди нових періодичних видань для медсестер.
Розпочато навчання молодшого медперсоналу – члени ради медсестер систематично проводять заняття по групах: молодші медсестри з догляду за хворими, сестри- господині, буфетниці, прибиральниці.
На засіданнях Ради розглядаються усі актуальні питання організації сестринського процесу, роботи середнього медичного персоналу, проведення масових заходів тощо.