202216/03

Хімічні аварії під час надзвичайного стану.

Автор Бравова Л.О.

image

Рекомендації Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

В умовах надзвичайного стану імовірні техногенні хімічні аварії, наслідком яких може бути хімічне ураження людей. Знизити ризик можна, якщо дотримуватись певних правил і володіти навичками першої допомоги.

Хімічна аварія – це викид або розлив аварійно-хімічно небезпечних речовин (АХНР) в атмосферу в кількостях, що становлять небезпеку масового ураження людей та тварин.

Отримавши інформацію про небезпеку хімічного зараження, необхідно надіти засоби індивідуального захисту органів дихання (протигаз, ватно-марлеву пов'язку), найпростіші засоби захисту шкіри (плащі, накидки) і покинути район аварії.

Якщо відсутні засоби індивідуального захисту і вийти з району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні, включіть будь-який прилад місцевого радіомовлення (радіоприймач, телевізор, смартфон) і чекайте повідомлень відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міста щодо подальших дій.

У приміщенні, в якому знаходитесь, щільно закрийте вікна і двері, димоходи, вентиляційні віддушини (люки). Вхідні двері завісити шторою, використовуючи ковдри і будь-які щільні тканини. Заклейте щілини в вікнах і стики рам плівкою, лейкопластиром або звичайним папером від проникнення в приміщення пару (аерозолів) небезпечних хімічних речовин.

Надійна герметизація житла перешкоджає проникненню небезпечних хімічних речовин у приміщення.

Залишаючи житло, виключіть джерела електроенергії.

Візьміть з собою особисті документи, необхідні речі, надіньте протигаз або ватно-марлеву пов’язку змоченою водою, накидку або плащ, гумові чоботи.

Виходьте із зони хімічного зараження в сторону, яка перпендикулярна напрямку вітру – щоб вітер дув в щоку. Обходьте яри, лощини – в низьких місцях може бути висока концентрація небезпечних хімічних речовин, наприклад хлору.

Ретельно виконуйте розпорядження щодо евакуації.

Основний спосіб захисту при хімічній небезпеці – своєчасно покинути небезпечну зону або осередок ураження..

Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг і провітріть його на вулиці, прийміть душ, умийтесь з милом, ретельно вимийте очі і прополощіть рот, зверніться за допомогою до медичного закладу.

Надання медичної допомоги при хімічних ураженнях.

У першу чергу, при будь-якому хімічному ураженні, необхідно вивести (винести) потерпілого із зони зараження; захистити органи дихання від подальшої дії небезпечних хімічних речовин - надіти протигаз або ватно-марлеву пов’язку, попередньо змочивши її водою або 2% розчином питної соди при отруєнні хлором, а при отруєнні аміаком – водою або 5% розчином лимонної кислоти; забезпечити потерпілому спокій і тепло.

При отруєнні аміаком шкіряні покрови, очі, ніс, рот вимийте водою. В очі закапайте 2-3 краплі 30% розчину альбуциду, в ніс - оливкове масло.

При отруєнні хлором, в разі зупинки дихання, зробіть штучне дихання. Шкіряні покрови, рот, ніс вимийте 2% розчином питної соди або водою.

При отруєнні метаном, чадним газом розстебніть комірець одягу, за необхідності зробіть потерпілому штучне дихання.

ПРИ ОТРУЄННІ НЕВІДОМИМИ ХІМІЧНИМИ РЕЧОВИНАМИ дійте у відповідності з отриманими розпорядженнями відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення.

Новина

pix

16 листопада 2022р. Анатолій Бондаренко нагородив міськими відзнаками колективи черкаських лікарень. Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко відвідав колективи 1-ої та 3-ої міської лікарні й відзначив медичних фахівців міськими нагородами. Читати далі...

Контакти

Лікарня розташована в районі Хімселища на розі вулиць Чіковані – Самійла Кішки.

hospital3@ukr.net

(0472) 64-86-30 Приймальна
(0472) 64-71-18 Стіл довідок

Адреса: 18028, Україна, м. Черкаси, вул. Самійла Кішки, 210

pix