Загальна характеристика

КНП «Третя Черкаська міська лікарня швидкої медичної допомоги» – муніципальний заклад охорони здоров’я другого рівня надання медичної допомоги дорослим мешканцям Черкас та прилеглих районів.

Це найбільша міська багатопрофільна лікарня і єдина у місті лікарня швидкої медичної допомоги. Усі відділення стаціонару, окрім фізіотерапевтичного, працюють в ургентному режимі цілодобово, без вихідних та святкових днів.

У лікарні надаються практично усі види спеціалізованої стаціонарної медичної допомоги. За своєю потужністю та профілізацією ліжкового фонду лікарня займає перше рангове місце серед міських лікарень Черкас.

У стаціонарі на 555 ліжок розгорнуто 14 спеціалізованих відділень з ліжками, у т.ч. відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії(загальна реанімація), відділення анестезіології для надання допомоги хворим з цереброваскулярною патологією (відділення нейрореанімації) на 9 ліжок кожне і 6 ліжок інтенсивної терапії у кардіологічному (інфарктному) відділенні, відділення екстракорпоральних методів лікування,та 13 параклінічних відділень і кабінетів, які надають невідкладну і планову медичну допомогу дорослим пацієнтам за 20 спеціальностями, зокрема з невідкладної терапії, хірургії, гінекології, урології, нефрології, ендокринології, ургентної пульмонології, торакальної та судинної хірургії тощо.

Щорічно стаціонарну допомогу отримують понад 22 тисячі пацієнтів, з них 70% поступають до лікарні в ургентному порядку, здійснюється майже 7 тисяч оперативних втручань.

Єдиними у місті є такі підрозділи: так звані інфарктне відділення (кардіологічне), інсультне (неврологічне для хворих з порушенням мозкового кровообігу), ревматологічне з неврологічними ліжками, діагностично-детоксикаційне (терапевтичне №1), нейрореанімаційне (відділення анестезіології спеціалізоване для хворих з нейропатологією), екстракорпоральних методів детоксикації (єдине в Україні), кабінет інтервенційної кардіології.

У складі лікарні функціонує міський Травматологічний пункт для дорослих, у якому в 2018 році отримали невідкладну медичну допомогу понад 14 тисяч постраждалих і травмованих, понад 70% звернень – ургентні. Працює травмпункт в ургентному режимі цілодобово, без вихідних і святкових днів.

Основні показники діяльності закладу

№ п/п

Показники

2016 рік

2017 рік

2018 рік

1

Число планових ліжок

555

555

555

2

Поступило хворих

22168

22660

22482

3

сільських мешканців %

7,7

8,1

7,9

4

Летальності %

3,3

3,4

3,9

5

Фактична зайнятість ліжка

370,9

369,4

358,3

6

% виконання ліжко-днів

109,1

108,6

105,4

7

Середнє перебування на ліжку

9,3

9,0

8,8

8

Оберт ліжка

39,9

41,0

40,7

9

Кількість хірургічних операцій

6309

6909

6840

10

Середній ліжко-день до операції

1,1

1,3

1,3

11

Хірургічна активність %

55,1

58,4

57,2

12

Післяопераційна летальність %

1,7

2,2

2,5

13

Ускладнення %

0,2

0,2

0,2

Всі служби лікарні оснащені сучасною апаратурою та обладнанням. Досвідчені фахівці закладу здійснюють, зокрема, такі складні сучасні інструментальні дослідження як ангіографія, комп’ютерна томографія, ендоскопічні та ультразвукові дослідження тощо.

На базі кардіологічного відділення з 2010 року функціонує дистанційно-діагностичний кабінет «Телекард». Широко використовуються найсучасніші медичні технології, зокрема, плазмаферез, гемосорбція, УФО крові, озонотерапія, рефлексотерапія, лапароскопічна діагностика та лапароскопічна хірургія, ендопротезування кульшових суглобів тощо.

Всі структурні підрозділи лікарні забезпечені комп’ютерною технікою. В лікарні постійно впроваджуються нові методики діагностики, лікування та профілактики захворювань. Надання спеціалізованої медичної допомоги на належному рівні забезпечує відповідний кадровий потенціал.

Станом на друге півріччя 2019 року у лікарні працює 823 особи, із них:

  • лікарів 128, провізорів 7, лікарів-інтернів 8;
  • молодших медичних спеціалістів з медичною освітою 351;
  • молодшого медперсоналу (санітарки, сестри-господині, буфетниці) 208;
  • іншого персоналу 129.

Із загальної кількості лікарів, що працюють на даний час:

  • Заслужені лікарі України – Гончаренко Маргарита Андріївна, Маренич Людмила Антонівна, Карась Микола Федорович.
  • Кандидати медичних наук – Федорук Олександр Леонідович, Алексєєв Сергій Павлович, Герасимюк Петро Петрович.
  • 10 лікарів лікарні є міськими позаштатними спеціалістами.

Останні 10 років у лікарні відбулися зміни не лише у назві закладу , а і у кількості та профілі ліжок, структурі відділень, оснащенні, благоустрої тощо. Лікарня вступила на шлях реформ, змін і перебудови, активно готується працювати в нових умовах – у статусі медичного закладу з лікування невідкладних станів другого рівня надання медичної допомоги.

Відкрито нове уронефрологічне відділення на 10 ліжок урологічних та 10 нефрологічних; проведена реорганізація ліжок в терапії №1 - 10 ургентної ендокринології; в терапії №2 – 10 ургентної пульмонології, в хірургії №1 – 10 торакальних хірургічних та в хірургії №2 – 10 судинних хірургічних.

Значно зміцнилася матеріальна база закладу: налагоджено цілодобову роботу комп’ютерної томографії (з 2017р. працює КТ ANATOM-16); у кабінеті інтервенційної кардіології працює спеціально підготовлений лікар кардіохірург Сало Роман Юрійович; придбана сучасна рентгенологічна система Perform- X Digital.; сучасне обладнання для проведення лапароскопічних та ендоскопічних досліджень; аналізатор біохімічний напівавтоматичний, концентратор кисневий, наркозно-дихальна апаратура різних модифікацій; дефібрилятори, монітори пацієнта, функціональні ліжка, візочки, операційний стіл тощо.

В рамках національної програми інформатизації системи охорони здоров’я всі відділення, кабінети і служби мають систему інтернет і комп’ютери, медпрацівники вчаться працювати на них.

Лікарня розвиває партнерські контакти з колегами з Франції, зокрема організовує з метою обміну досвідом поїздки лікарів та медсестер до Франції, з 2012 року є офіційним партнером з Університетським госпітальним центром м. Лімож та Госпітальним центром м.Сен-Жюньєн.

Рішенням акредитаційної комісії МОЗ України лікарні присвоєно першу акредитаційну категорію.

Щорічно стаціонарну допомогу отримують понад 22 тисячі пацієнтів, з них 85% поступають до лікарні в ургентному порядку, здійснюється майже 7 тисяч оперативних втручань.

У лікарні функціонує з 1981 року спеціальна бібліотека, у фонді якої понад 18 000 примірників друкованих видань, серед них понад 50% видань з питань медицини та суміжних галузей знань.

Із загальної кількості лікарів: Заслужений лікар України – 3, кандидати медичних наук – 3. 5 лікарів лікарні є міськими позаштатними спеціалістами. КНП "Третя Черкаська міська лікарня ШМД" є базовою для проходження практики студентами Черкаської медичної академії; для підготовки лікарів-інтернів;

Новина

pix

16 листопада 2022р. Анатолій Бондаренко нагородив міськими відзнаками колективи черкаських лікарень. Черкаський міський голова Анатолій Бондаренко відвідав колективи 1-ої та 3-ої міської лікарні й відзначив медичних фахівців міськими нагородами. Читати далі...

Контакти

Лікарня розташована в районі Хімселища на розі вулиць Чіковані – Самійла Кішки.

hospital3@ukr.net

(0472) 64-86-30 Приймальна
(0472) 64-71-18 Стіл довідок

Адреса: 18028, Україна, м. Черкаси, вул. Самійла Кішки, 210